01.12.2022

Porównanie platform streamingowych

Jak wiemy, w Polsce obniża się oglądalność tradycyjnej telewizji – w 2021 roku Polacy spędzili na jej oglądaniu nieznacznie ponad 4 godziny na dobę. To najniższy wynik od 2012 roku, a tendencja spadkowa dotyczy, jak się okazuje, wszystkich grup wiekowych. Jednocześnie gwałtownie rośnie oglądalność platform streamingowych  –  o 266 proc. w ciągu ostatnich trzech lat.

W 2016 roku nastąpił przełom świata audiowizualnego, kiedy platforma Netflix udostępniła swoje usługi praktycznie na całym świecie. Platformy streamingowe stworzyły nową publiczność – niezależnie od tego, na której półkuli mieszkasz, masz do dyspozycji te same treści, za stosunkowo niewielką cenę. O wiele niższą w porównaniu z abonamentem, jaki trzeba by zapłacić za kablówkę. W dodatku bez reklam.

W oparciu o badanie popularności streamingu i VOD, wśród Internautów w 2021 roku, przeprowadzone przez SentiOne to Netflix nadal przoduje wśród konkurencji. Tuż za nim znalazły się odpowiednio HBO GO, Amazon Prime Video, Disney + oraz Apple TV.

Ze względu na coraz większy wybór i ofertę platform tego typu przygotowaliśmy dla Was zestawienie ich kosztów. Najdroższe okazały się Canal + (419,88 zł rocznie) i Apple TV (419,88 zł rocznie) a tuż za nimi Netflix (348,00 zł rocznie).

Jesteście ciekawi jak plasowały się pozostałe serwisy? Zapraszamy do grafiki poniżej!

Więcej raportów

24.11.2023

Raport VEA – Rynek nieruchomości Warszawa Q3 2023

Uruchomiony na początku lipca rządowy program „Bezpieczny Kredyt 2%” był najważniejszym wydarzeniem ubiegłego kwartału na rynku mieszkaniowym. Będący jego efektem duży wzrost popytu, przy jednocześnie ograniczonej podaży, spowodował dynamiczny wzrost cen. W największym stopniu zwiększyły się ceny na rynku pierwotnym, […]

05.10.2023

Ceny mieszkań w dzielnicach Warszawy w ostatnich 20 latach

Jak kształtowały się ceny mieszkań w warszawskich dzielnicach? Warszawa jest najdroższym miastem w Polsce, biorąc pod uwagę ceny mieszkań. Wynika to między innymi z nieustannie wyższego popytu na mieszkania wobec ciągle niebędącej w stanie zaspokoić go podaży. Do stolicy Polski […]

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy

    VEA Nieruchomości

    ul. Nowy Świat 5/6

    00-496 Warszawa

    e-mail: biuro@vea.pl

    tel.: 22 623 85 95